Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez modoc007 Zobacz wpis
    Witam, jako że sezon tuż tuż co polecacie wybrać w rozmiarze 195/65/R15 Octa II 1.6 TDI

    195/65R15 HANKOOK KINERGY ECO K435 91T - grudzień 2017 r.
    195/65R15 KLEBER DYNAXER HP3 91H - 2016 r.
    195/65R15 UNIROYAL RAINEXPERT 3 91T - 2017 r.

    195/65R15 FIRESTONE ROADHAWK 91H - 2017 r.
    Ja polecam contipremiumcontact 5. Miałem kiedyś 3 teraz mam 5 i też bardzo sobie chwalę. Starych CPC3 pozbyłem się bo już miały poniżej 3mm bieżnik i na większym deszczu czuć było aquaplaning ale na tylko mokrym asfalcie mimo płytkiego bieżnika trzymały kapitalnie. Dlatego są teraz CPC5 nie są zbyt głośne, bardzo dobrze trzymają na mokrym oczywiście bez szaleństw bo jak ktoś mocno chce to i pozłacane z diamentami Swarovskiego nie utrzymają

    Mogę także polecić TOYO proxes CF2 użytkuję w fabii II tylko mają niższy profil chyba 60 ale też spisują się świetnie.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • HANKOOK KINERGY ECO K435 91T - to chyba są najnowsze i mało opinii o nich jeszcze jeszcze jest. Ja mam poprzedni model w Citigo, ale tego nie porównam bo to miejskie toczydelko i żona nim jeździ, więc bez szaleństw. Te poprzednie miały dość dobre opinie w testach.

      Ja też polecam contipremiumcontact 5. Też miałem kiedyś 3 teraz mam 5 (najpierw w O I i terz w O III) i też bardzo sobie chwalę.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • A co sądzicie o oponach XL? Warto dorzucić parę groszy więcej do wzmacnianych czy raczej jak nie wożę gruzu regularnie to nie ma sensu....

        Komentarz


        • Też myślałem nad XL ale nie mam suwa ani nic większego. Więc mija to się z celem. Wtedy te opony się przydają. Biorę w końcu Hankook k435 lub uniroyal rainexpert 3 zobaczę na miejscu.

          Komentarz


          • A więc założyłem Uniroyal RainExpert3 produkcja 46 tydzień 2017 r., jak dla mnie super. Bardzo dobre hamowanie. Głośność nie jest wysoka. Porównałem obydwa modele i RE3 wydał mi się lepiej wykonany.

            Komentarz


            • Witam.
              Jestem na kupnie letnich opon do Octavia I 1,8 Turbo 150 KM. Jazda głównie wyjazdy rodzinne poza miasto. COś polecicie w budżecie do 180 zł.

              Komentarz


              • Rainexpert 3 super opona na deszcz, lepsza niż jakakolwiek zimówka w +0C na mokro. Używam od początku 2015. Jeszcze się zastanawiam nad Dębica UHP2, czy będzie to taka rewelacja jak Pesto HP2...
                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                Komentarz


                • A ja miałem w skodzie NEXEN n8000 225/45/17 i byłem bardzo zadowolony ,do tego stopnia ,że dziś kupiłbym je ponownie ,jeżdżąc obecnie na DUNLOP sportmaxRT 235/45/17 ,owszem opony dobre ciche ,ale okropnie szybko się zużywają ,co prawda założyłem je na ten sezon (trzeci) ale bieżnik jest taki sobie już ,myślę o sprzedaży auta wiec nie kupię już innych. Wniosek opony nie są tanie ,do tego zużycie ,w moim przypadku dwa sezony (trzeci sie zaczyna ,więc po wakacjach to szrot będzie) dla tego poiwinniśmy zadać sobie pytanie czego oczekujemy i jak jeździmy ,bo jeśli spokojnie to niema co przepłacać ,jeśli agresywnie ,no to owszem mozna kupić droższe lepsze ,ale jeśli wybór ma być kierowany modą ,snobizmem ,to nie wiem czy to dobrze. Ja wybrałbym Nexeny ponownie ,bo czemu nie ,bardzo dobre opony (jak dla mnie) Miałem również Verderstein Ultrac Cento 225/4517 i też było OK ,ale te sa droższe od Nexen jak kto woli
                  Sebastian
                  Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                  Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                  Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                  Wczasy nad morzem - klik

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez sebastian7905 Zobacz wpis
                    Miałem również Verderstein Ultrac Cento 225/4517 i też było OK [...]
                    To musiały być podróbki, bo na oryginalnych jest napisane VREDESTEIN.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                      To musiały być podróbki, bo na oryginalnych jest napisane VREDESTEIN.
                      Sebastian
                      Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                      Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                      Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                      Wczasy nad morzem - klik

                      Komentarz


                      • Dyskusja na sezon 2019.

                        Mam 4 letnie Micheliny Pilot Sport 3 225/40r18. Generalnie- jestem z opon zadowolony- z zastrzeżeniem, że jedna stuka od czasu do czasu (problemu z zawieszeniem i układem przeniesienia napędu brak, felgi zmienione)- a brzmi jakby w bieżniku był kamień.
                        Minusem tej opony jest brak trzymania na zimnym- w okresie letnim trzymały pięknie, ale wystarczy ze zejdziemy temperaturowo do okolic 17*C i już trzeba na nie uważać... A jak spadnie poniżej 13 to już ogólnie nie jest dobrze. Analogicznie ma się sprawa w jeździe w chłodnym deszczu- jednak w ciepłym na aquaplaning nie mogę narzekać.

                        Więc tu zastanawiam się- co na kolejny sezon wybrać? Nokian z-line odpada (ideologicznie- niemile potraktowanie w okresie gwarancji z pękającym bieżnikiem i ścianą boczną); Micheliny Pilot Sport 4- jest drogo i nie wiem czy nie będzie powtórki z użytkowaniem w chłodniejsze dni.
                        Może ktoś miał kontakt z Hankookami s1 evo2? I jeżeli tak- to czy mają rant zabezpieczający felunek?

                        I tak szerze- nie wzgardził bym nawet „budżetowymi” uhp- jeżeli tylko będą co najmniej tak dobre jak pilot sporty 3. A w tej klasie czytałem o wyróżniającej się pozytywnie Dębicy Presto UHP 2...
                        Ostatnio edytowany przez AKa; 3930.
                        Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                        Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                        Komentarz


                        • U mnie w ciągu ostatnich 2 lat pykło 4 komplety opon: Nokian Line, Fulda Ecocontrol HP, Uniroyal Rainsport 3, Dunlop Sport Maxx rt definitywnie Dunlop był najlepszy ciche i najlepiej trzymały w zakrętach i na mokrym. Drugie miejsce Fulda też bardzo ciche na suchym rewelacja na mokrej drodze już nie tak jak Dunlop. Nokian 3 miejsce dość głośne trzymanie spoko ale na mokrej nawierzchni słabiej od Dunlopa. Najgorsza okazała się Uniroyal. Dość głośna jak była nowa to trzymanie mega i na suchym i na mokrym, ale ma jedną poważną wadę wraz ze stratą wysokości bierznika trzymała coraz gorzej, przy 5 mm na mokrym już całkowicie sobie nie radziła w przeciwieństwie do innych.

                          Komentarz


                          • Octavia I RS 1.8T 180 km jakie na lato? Wiem,że szybko ale chce kupić w miarę jak najlepiej budżet myślę,że tak do 1500zł. Rozmiar 225/45 R17

                            Rozważam Dunlop Sport Maxx RT 2, Uniroyal Rainsport 3, Falken Ziex ZE310 Ecorun. Ogólnie teraz można wyrwać opony z klasy premium w przyzwoitych pieniądzach, przykład: Goodyear. Pytanie czy warto kupować teraz czy lepiej poczekać na produkcję 2019?

                            Jakie macie doświadczenia z zakupem opon. Zimowe udało mi się kupić z 26 tygodnia tego roku w dobrych pieniądzach ale nie znam cen faktycznie te Goodyear kosztują ok 600zł za oponę czy to zabieg aby ludzię rzucili się teraz na "promocję"
                            Champ20ns!

                            Komentarz


                            • Co do Dunlopow to opony dobre ale znikają w oczach bo są z miękkiej mieszanki co mówi samo za siebie.
                              co do kupowania teraz opon jest to dobry zabieg, znajomy co robi w hurtowni opon zawsze mówił mi tak " opony na lato kupujesz w lutym a na zimę we wrześniu bo wtedy najtaniej bo zaraz jest zatowarowanie sklepów" co do roczników to spokojnie nie musisz czekać bo opona jak jest prawidłowo trzymana to może być nawet 3 roczniki wstecz.

                              Ja mam pytanie do was o opony klasy ekonamicznej typu Sunny Goodride Zetex itd. czyli chińczyki ze względu na fakt iż teraz mam 225/40/18 a muszę przejść na 215/35/18 gdyż opona trze o sprężyny

                              Komentarz


                              • Na jakich oponach (marka, rozmiar) wyjeżdżały Wasze auta z salonu (rocznik zakupu auta ) i jak była ich żywotność ?

                                Komentarz


                                • 2012 turanza 205/55R16 FR (nie pamiętam modelu). Bieżnika jest jeszcze 5 mm, ale właściciel nie dbał o opony, więc są pomarmurkowane. Nie będę na nich dalej jeździł.

                                  Zaleta tych opon jest taka, że pochodzą sprzed okresu ścinania boków, więc bieżnik jest znacznie szerszy niż we współczesnych oponach tego samego rozmairu.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Sony Zobacz wpis
                                    Na jakich oponach (marka, rozmiar) wyjeżdżały Wasze auta z salonu (rocznik zakupu auta ) i jak była ich żywotność ?
                                    Jest taki temat, przynajmniej w dziale O III. U mnie ContiPremium Contact 5. Czwarty rok jeżdżą na zmianę z zimowymi. Zaraz łącznie 80.000 km.
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • A jeśli chodzi o Bridgestone Turanzy 005 do takiej normalnej jazdy codziennej w sensie letnich ktos cos noze powiedzieć?
                                      Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
                                        co do kupowania teraz opon jest to dobry zabieg, znajomy co robi w hurtowni opon zawsze mówił mi tak " opony na lato kupujesz w lutym a na zimę we wrześniu bo wtedy najtaniej bo zaraz jest zatowarowanie sklepów"

                                        No to poczekam do luty/marzec... szkoda mrozić hajs. Skoro najkorzystniej w tamtym okresie. To co brać Panowie? Dunlop jak znika w oczach odpada, ktoś miał problem z Nokianem to też odpada, Uniroyal też różne opinie? To co Panowie? Fulda czy Vredenstein
                                        Champ20ns!

                                        Komentarz


                                        • A ja chyba kupię letnie teraz z uwagi na to, że mam 2 dość dobre oferty na kapcie 205/55/R16:
                                          1/ Uniroyal RainSport3 - 4 szt. za 770 z montażem (oczywiście to na wiosnę)
                                          2/ Nexen N Blue HD Plus to samo za stówkę mniej czyli 670 zł.
                                          Opony mają DOTY z 2018 roku, nie są to jakieś zwroty czy wybrakowane. Po prostu znajomy wulkanizator chce je puścić, aby mieć miejsce na magazynie i obrócić kasę na inne.
                                          Uniroyale znam z użytkowania - modele z okolic 2009-2012 roku, na deszczu śmiało można dusić nawet w autach RWD, ale niestety szybko bieżnik się na nich kończy. Nexeny miałem w służbowym busie, zimówki i tylko 1 sezon na nich jeździłem, więc ciężko coś powiedzieć, ale wiem że miałem je rekomendowane jako dobre w niskiej cenie, pomimo że marki nie znam.
                                          W co warto uderzyć? Bo niby Uniroyale są oki, ale Nexeny jak czytam opinie to też niczego sobie.

                                          O1-->O3--> ?

                                          Komentarz


                                          • Nexeny jeżeli dobrze kojarzę są na pierwszy montaż w VW. Nexeny sa to naprawdopodobniej klasa ekonomiczna a uniroyal średnia. Ja będę szukał w klasie ekonomicznej opony jednak 205/40/18 i pakowal na 8 cali

                                            Komentarz


                                            • A ja kupiłem opony BARUM BRAVURIS 3 HM

                                              205 / 50 R 17 93 V XL z rantem . Na deszczu opona hamuje super. Po 3 latach na nowych Kormoranach Gamma ( takie opony założył poprzedni wlasiciel ) przejście na Barumy to był dobry wybór. Jak na mój spokojny charakter jazdy sprawują się dobrze

                                              Komentarz


                                              • A z Bridgestone Turanzą T005, nie miał nikt naprawdę do czynienia u siebie lub kogoś na aucie? Z etykiety wydaje się, że dość jest klejąca i nie ma dużych oporów toczenia, ale ciekawi mnie takie realne odczucie z jazdą na niej.
                                                Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                                                Komentarz


                                                • Hej,
                                                  wtrącę się w dyskusje dt. opon, bo również jestem na kupnie. Sezon kończyłem na 205/55/17, teraz zastanawiam się nad 225/45/17.
                                                  Nie jeździłem wcześniej na tak szerokich oponach - uciągne je w ogóle ? Co myślicie ? Pchać się w szersze ? Macie jakieś doświadczenia Panowie ?

                                                  Komentarz


                                                  • A ja polecam Toyo Proxes Sport w rozmiarze 225/40/18"
                                                    Przejeździłem cały sezon bez najmniejszych problemów.
                                                    Nie pęka bieżnik, dobrze zachowuje się na mokrym, jeszcze lepiej na suchym.

                                                    Polecano mi również Hankook bo podobno dobra opona ale głupio się nazywa i zrezygnowałem

                                                    Po przesiadce na zimowego Nokiana WR D4 słychać zdecydowaną różnicę w hałasie pomimo iż Nokian na etykiecie miał lepsze parametry.
                                                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X